Zapalenie piersi u mężczyzn

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Jakie są przyczyny zapalenia sutka u mężczyzn?

Przyczyny męskiego zapalenia sutka wykazują pewne podobieństwa z podobnymi problemami u kobiet. W większości przypadków proces zapalny spowodowany jest przez mikroorganizmy. Na pierwszym miejscu jest gronkowiec. U mężczyzn patogeneza zapalenia sutka opiera się na równowadze głównych hormonów w ciele. Kluczową rolę odgrywa tutaj zawartość testosteronu i progesteronu. Zatem niższa zawartość testosteronu zwiększa prawdopodobieństwo zapalenia sutka. Może to przyczynić się do naruszenia systemu hormonalnego organizmu. Jest to również ważne i zawartość żeńskiego hormonu płciowego - progesteronu. Jej brak lub nadmiar prowadzi do niepowodzenia w równowadze hormonalnej.

Jakie są objawy zapalenia sutka u mężczyzn?

Objawy zapalenia sutka u mężczyzn występują również z innymi czynnikami. Obejmuje to nadużywanie napojów alkoholowych, zwłaszcza piwa, hobby dla sterydów anabolicznych, w celu budowania masy mięśniowej, niedostatecznej funkcji nadnerczy.

Zapalenie sutka u mężczyzn występuje tylko w rodzaju nie laktacyjnym.

Główne potwierdzone przyczyny zapalenia sutka u mężczyzn to:

  • przesunięcie hormonalne,

  • choroby urologiczne,

  • przyjmowanie sterydów anabolicznych,

  • nadmierne spożywanie alkoholu,

  • uraz klatki piersiowej (bezpośrednie zakażenie).

Jak przebiega leczenie zapalenia piersi u mężczyzn?

Przy zaoaleniu sutka u mężczyzn stosuje się leczenie farmakologiczne.

 

W celu umówienia się na konsultację u onkologa, ginekologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010

 

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.