Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

USG układu moczowego

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Mężczyźni bardzo często wykonują badanie USG układu moczowego podobnie jak kobiety.
Badanie USG układu moczowego obejmuje diagnostykę pęcherza moczowego, moczowodów, nerek oraz gruczołu krokowego (prostaty) u mężczyzn. Najczęściej ultrasonografię układu moczowego wykonuje się u osób z niepokojącymi objawami lub w przypadku nieprawidłowych wyników badania moczu. 

Jakie są wskazania do badania USG układu moczowego?

Wskazania do wykonania badania USG układu moczowego są następujące:

  • choroby pęcherza moczowego;
  • choroby nerek;
  • choroby gruczołu krokowego (prostaty);
  • kamica (nerkowa lub pęcherza moczowego);
  • ból w okolicy lędźwiowej;
  • trudności w oddawaniu moczu;
  • krwiomocz;
  • białkomocz lub bezmocz.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG układu moczowego?

Badanie USG układu moczowego wymaga przygotowania. Godzinę przed USG pacjent powinien wypić około dwóch litrów wody niegazowanej. Pęcherz jest najlepiej widoczny, gdy jest jak najbardziej wypełniony. 
Dwa dni lub dzień przed badaniem warto zastosować dietę lekkostrawną. Z kolei osoby, które cierpią na wzdęcia powinny przyjmować leki, zmniejszające ilość gazów w jelitach. Przed USG nie zaleca się żucia gumy ani palenia papierosów. 

Lekarze specjaliści

Gdzie wykonać USG układu moczowego w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny