Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Nowotwór niewątpliwie stał się chorobą cywilizacyjną i jest drugą przyczyną zgonów w Polsce. Moment pojawienia się choroby nie dotyka wyłącznie chorego ale również jego najbliższych. Często sama diagnoza brzmi jak wyrok. Mimo ogromnego postępu w medycynie, diagnoza choroby nowotworowej wiąże się z dużym lękiem i silnymi, często skrajnymi, emocjami. Możemy czuć, że straciliśmy kontrolę nad sobą i zagrożone jest nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Nie tylko sam chory ale również jego bliscy mogą potrzebować wsparcia emocjonalnego jak i informacyjnego.

Kto może pomóc? W takiej sytuacji pomoże psychoonkolog. Podstawą działań psychoonkologicznych jest założenie silnego związku między stanem psychicznym a kondycją fizyczną człowieka. Psychoonkolog towarzyszy i wspiera, buduje nadzieję i motywację, pomaga w rozładowaniu stresu i adaptacji do sytuacji choroby ale także w łagodzeniu jej psychologicznych skutków. Psychoonkolog przychodzi z pomocą w zakresie poprawy komunikacji w rodzinie, wyrażaniu trudnych emocji oraz w poszukiwaniu nowych sposobów i form wsparcia. 
Umiejętności radzenia sobie z napięciem, motywacja i gotowość do leczenia znacząco wpływa nie tylko na proces zdrowienia ale jakość życia chorego. Badania zdecydowanie podkreślają ogromne znaczenie czynników psychicznych, zarówno podczas leczenia, jak i samego procesu zdrowienia.

Spotkania z psychoonkologiem mogą mieć charakter jednorazowy, konsultacyjny ale także terapeutyczny. Mogą się odbywać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Wszystko w zależności od potrzeb chorego i jego rodziny. 

W Onkolmed Lecznicy Onkologiczna psychoonkolog dr n med. Ewa Anna Kosakowska wspiera leczenie onkologiczne wykorzystując Metodę Simontona oraz Racjonalną Terapią Zachowania.

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337.

Lekarze specjaliści

Dr n. med.Ewa Anna Kosakowska
Dr n. med.

Ewa Anna Kosakowska

Chemioterapia nowotworów / Onkologia kliniczna / Psychoonkologia

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny