Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

USG tarczycy

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Do jednego z często wykonywanych badań USG należy USG tarczycy.

Jakie są wskazania do USG tarczycy?

Wskazania do wykonania badania USG tarczycy to:

  • zgłoszenia przez pacjenta objawów charakterystycznych dla nadczynności bądź niedoczynności tarczycy;
  • zdiagnozowanych chorób tarczycy w rodzinie pacjenta;
  • badań kontrolnych u pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy;
  • usunięcia guzów i nowotworu tarczycy w celu monitorowania ewentualnych nawrotów;
  • konieczności zdiagnozowania stanów zapalnych tarczycy, takich jak choroba Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa;
  • monitorowania wcześniej rozpoznanych zmian w obrębie tarczycy.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG tarczycy?

Do USG tarczycy nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Warto mieć za to ze sobą wyniki innych badań – na przykład poprzedniego USG, poziomu hormonów we krwi lub scyntygrafii tarczycy. Warto dodać, że USG tarczycy jest bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne, dzięki czemu bez obaw można je wykonywać u kobiet w ciąży i dzieci. W trakcie badania pacjent powinien leżeć z lekko odchyloną głową. Szyja musi być odsłonięta, a wszystkie ozdoby (na przykład łańcuszki) muszą być wcześniej zdjęte.

Lekarze specjaliści

Gdzie wykonać USG tarczycy w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny