Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

USG transwaginalne

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów.
USG transwaginalne wykonuje się profilaktycznie przed planowanym zajściem w ciążę, w czasie ciąży oraz jako część badań przesiewowych w kierunku zmian nowotworowych. Pozwala ono na szybką oraz dokładną diagnostykę zaburzeń, nieprawidłowości i chorób związanych z układem rozrodczym. Jest to badanie znacznie bardziej precyzyjne niż zwykłe USG, które wykonuje się przez powłoki brzuszne. Z jego pomocą dowiemy się wiele na temat stanu miednicy, wad czy nowotworów narządów płciowych, a także występowania ciąży pozamacicznej. 

Jakie są wskazania do badania USG transwagilnalnego?

USG transwaginalne wykonywane jest w sytuacjach, w których pojawiają się różne problemy związane z układem rozrodczym. Są to między innymi:

  • problemy z zajściem w ciążę;
  • trudności z donoszeniem ciąży;
  • niepłodność;
  • zaburzenia menstruacji (np. brak lub opóźnienia w miesiączkowaniu);
  • nieokreślony ból okolic podbrzusza.

Dopochwowe badanie ultrasonograficzne powinno wykonywać się maksymalnie co 2 lata, a także w przypadkach wszelkich objawów świadczących o nieprawidłowości w pracy narządów rozrodczych. USG wykonane odpowiednio wcześniej jest sprawą kluczową w leczeniu ewentualnych chorób nowotworowych. Większość kobiet uważa to badanie za całkowicie bezbolesne, choć powodujące pewnego rodzaju dyskomfort.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG transwaginalnego?

Przed wizytą w gabinecie ginekologicznym warto zadbać o odpowiednie przygotowanie oraz zaplanować właściwy moment na odwiedzenie gabinetu. Nie jest to skomplikowane. Przede wszystkim zaleca się wcześniejsze opróżnienie pęcherza moczowego, gdyż obecność moczu we wnętrzu pęcherza może sprawiać większy dyskomfort w czasie badania.

W którym dniu cyklu powinno być wykonane badanie USG transwaginalne? Optymalny czas na wykonanie badania to 5–10 dzień cyklu. U kobiet w okresie pomenopauzalnym, które przyjmują hormonalną terapię zastępczą (HTZ), za ten czas uważa się 6–10 dni od przyjęcia ostatniej tabletki.

Lekarze specjaliści

Gdzie wykonać USG transwaginalne w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny