Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu

ABC Zdrowia

Wrz292023

29 Wrz 2023

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet i mężczyzn

Bardzo dużo w ostatnich latach mówi się o tym czym jest rak piersi. Jaka to groźna choroba u kobiet. Zdarza się też, że mężczyźni chorują na ten rodzaj nowotworu. Odsetek zachorowań u kobiet jest jednak zdecydowanie większy niż u mężczyzn.

Czytaj więcej
Wrz272023

27 Wrz 2023

Brachyterapia pulsacyjna w leczeniu oszczędzającym raka piersi

Wskazania do BT w leczeniu raka piersi istnieją w wielu sytuacjach klinicznych. Najczęściej BT jest stosowana jako element leczenia skojarzonego z EBRT po leczeniu oszczędzającym raka piersi.

Czytaj więcej
Wrz262023

26 Wrz 2023

Jak przebiega immunoterapia raka?

Rak to jedna z najbardziej przerażających chorób, z którymi ludzkość musi się zmagać. Wieloletnie badania i postępy medycyny doprowadziły do odkrycia różnych metod leczenia, a jednym z najnowszych przełomów jest immunoterapia raka. Ta innowacyjna terapia ma ogromny potencjał w walce z nowotworami, ale jak dokładnie przebiega i dlaczego jest tak obiecująca? W tym artykule przyjrzymy się immunoterapii raka oraz jej mechanizmom działania.

Czytaj więcej
Wrz152023

15 Wrz 2023

Niedożywienie w chorobie nowotworowej - rodzaje, przyczyny, objawy

Walka z niedożywieniem u pacjentów onkologicznych ma na celu nie tylko podniesienie jakości ich życia, ale stanowi istotny czynnik wpływający na odpowiedź na prowadzone leczenie i w konsekwencji na poprawę całkowitego wyniku terapeutycznego.

Czytaj więcej
Wrz142023

14 Wrz 2023

Nowy standard leczenia bólu w warunkach ambulatoryjnych

Prawo do leczenia bólu jest prawem każdego pacjenta. Jest częścią prawa do poszanowania intymności i godności, co oznacza, że zagadnienie wolności od bólu wiąże się przede wszystkim z poczuciem godności każdego człowieka.

Czytaj więcej
Wrz112023

11 Wrz 2023

Neuropatie o podłożu immunologicznym - rodzaje i charakterystyka

Neuropatie o podłożu immunologicznym stanowią heterogenną grupę zaburzeń nerwów obwodowych, które można klasyfikować według objawów klinicznych, przebiegu w czasie i parametrów paraklinicznych. W ciągu ostatnich kilku lat znaczny postęp w opracowywaniu przedklinicznych modeli tych chorób pozwolił nam uzyskać głębszy wgląd w mechanizmy molekularne i komórkowe prowadzące do uszkodzenia obwodowego układu nerwowego o podłożu immunologicznym.

Czytaj więcej
fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms