Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu

ABC Zdrowia

Maj232024

23 Maj 2024

Czy każdy pieprzyk oznacza czerniaka?

Pieprzyki to zmiany skórne, a konkretnie znamiona barwnikowe, które powstają pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (od słońca lub solarium) jako niewielkie skupiska pigmentu melaniny na skórze.

Czytaj więcej
Maj222024

22 Maj 2024

Czy endokrynolog zajmuje się tylko chorobami tarczycy?

Endokrynologia kojarzy się przede wszystkim z chorobami tarczycy, ale w rzeczywistości jest to dział medycyny zajmujący się całym układem hormonalnym człowieka. Schorzenia endokrynologiczne są powszechniejsze u kobiet niż u mężczyzn, a występować mogą w niemal każdym wieku. Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u endokrynologa?

Czytaj więcej
Maj222024

22 Maj 2024

Nowotwór wątroby – jakie znaczenie ma odpowiednia dieta?

Niewłaściwy sposób odżywiania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i może nawet przyczynić się do rozwoju choroby nowotworowej. W procesie leczenia nowotworu również należy zwracać baczną uwagę na to, co się je – jak to wygląda w przypadku raka wątroby?

Czytaj więcej
Kwi242024

24 Kwi 2024

Rak prostaty – rozpoznaj pierwsze objawy

Rak prostaty atakuje bardzo wielu mężczyzn i częściej diagnozowanym nowotworem jest tylko rak płuc. Choroba ta nie musi być zagrożeniem dla życia, jeśli wcześnie się ją rozpozna, dlatego warto regularnie robić badania po tym kątem, a w razie niepokojących objawów jak najszybciej pójść do lekarza.

Czytaj więcej
Kwi242024

24 Kwi 2024

Czy rak piersi to częsta choroba wśród kobiet?

Żaden nowotwór złośliwy nie jest tak często diagnozowany u kobiet co rak piersi. Stanowi on blisko jedną czwartą wszystkich zachorowań na nowotwory wśród kobiet, ale wykrycie we wczesnym stadium może zakończyć się całkowitym wyleczeniem pacjentki. Najczęściej zapadają na niego kobiety starsze, po 50 roku życia.

Czytaj więcej
Kwi172024

17 Kwi 2024

Schorzenia tarczycy utrudniające zajść w ciążę

Każda dorosła kobieta wie, jaką moc mają hormony, nawet wtedy, gdy wszystko z nimi jest w porządku. Objawy zaburzeń natomiast są często tak subtelne i niejednoznaczne, że długo nie budzą niepokoju lub próbujemy je wyjaśnić innymi okolicznościami.

Czytaj więcej
fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny