Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu

Chemioterapia

Chemioterapia jest metodą leczenia nowotworów za pomocą określonych związków chemicznych wykazujących działanie niszczące w stosunku do komórek nowotworowych.
Chemioterapia polega na podaniu do organizmu chorego leków cytostatycznych hamujących i zaburzających proces podziałów komórkowych powodując w efekcie śmierć (apoptozę) szybko dzielących się komórek, jakimi są komórki nowotworowe. Chemioterapia niestety może również oddziaływać na te zdrowe komórki, które się szybko dzielą (np. komórki szpiku kostnego, przewodu pokarmowego, włosów) powodując określone efekty uboczne chemioterapii.

Jaki jest cel leczenia jakim jest chemioterapia?

W zależności od rodzaju nowotworu i jego stopnia zaawansowania (patrz klasyfikacja TNM) chemioterapia może mieć ma celu:

  • całkowite wyleczenie bez stosowania innych metod (chirurgii czy radioterapii),
  • wspomożenie procesu leczenia w połączeniu z innymi metodami - chemioterapia neoadjuwantowa, chemioterapia adjuwantowa,
  • złagodzenie objawów nowotworu w zaawansowanych stadiach rozwoju, gdy nie ma możliwości zastosowania leczenia radykalnego (chemioterapia paliatywna).

Czy możliwe jest leczenie jakim jest chemioterapia w Onkolmed Lecznica Onkologiczna?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna jest przychodnią prywatną nie posiadającą kontraktu z NFZ zatem chemioterapia w naszej przychodni jest prywatna. Aby skorzystać z chemioterapii w Onkolmed Lecznica Onkologiczna, trzeba umówić się na konsultację u lekarza specjalisty chemioterapeuty w celu uzyskania zlecenia na podanie leku. Następnie należy się umówić na podanie leku.

Czy leczenie jakim jest chemioterapia jest drogie i jak można je sfinansować?

Całkowita kwota leczenia onkologicznego jakim jest chemioterapia jest zależna od ceny podawanego leku i jego dawki. Zawsze gdy Pacjent decyduje się na leczenie prywatnie dokonywana jest wycena na podstawie zlecenia od lekarza specjalisty.
Zdajemy sobie sprawę, że niektóre leki są bardzo drogie i nie stać pacjentów na leczenie prywatnie dlatego współpracujemy z fundacjami. Gdy pacjent szuka pomocy w fundacji, z którą jeszcze nie współpracujemy wystarczy podać nam jej nazwę a my nawiążemy z nią współpracę.

W celu umówienia się na konsultację u chemioterapeuty, onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny