Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

Poradnia Nowotworów Układu Chłonnego

Układ chłonny (limfatyczny) chroni nasz organizm przed zakażeniami a także rozprowadza i utrzymuje w równowadze nasze płyny ustrojowe. Do narządów limfatycznych tworzących układ chłonny człowieka zaliczamy śledzionę, tkankę limfatyczną jamy nosowej i gardłowej, tkankę limfatyczną przewodu pokarmowego, a przede wszystkim węzły chłonne. Gdy nasz układ limfatyczny pracuje bez zarzutu nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia ale gdy zostanie zaatakowany nasze samopoczucie pogarsza się.
Pierwszym objawem choroby mogą być powiększone węzły chłonne, guz w obrębie np. migdałka podniebiennego lub guzy w obrębie jamy brzusznej.

Chłoniak i ziarnica złośliwa to grupa nowotworów złośliwych wywodzących się z układu chłonnego
Podstawowym badaniem przydatnym w ocenie stanu układu limfatycznego jest USG różnych okolic ciała (np. węzłów chłonnych, wątroby, czy śledziony).
Teraz w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego w Przychodni Onkolmed można skonsultować wszystkie niepokojące zmiany wywodzące się z układu chłonnego.
W naszej Poradni Nowotworów Układu Chłonnego specjalizujemy się w leczeniu:

  • chłoniaków
  • ziarnicy złośliwej
  • szpiczaka mnogiego
  • przewlekłej białaczki limfatycznej
  • leczeniem wspomagającym w chłoniakach,
  • leczeniem napromienianiem nowotworów (radioterapia) w różnych lokalizacjach oraz powikłaniami tego leczenia,
  • nowotworami układu chłonnego u kobiet w ciąży.

Profilaktyczne badanie USG wykonacie Państwo w naszej przychodni w każdą środę.

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego skontaktuj się z placówką Onkolmed pod numerem telefonu: +48222902337.

Lekarze specjaliści

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny