Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
Powrót

USG piersi

W naszej placówce medycznej w Warszawie na Ursynowie wykonujemy badanie USG piersi. Nasi specjaliści przeprowadzają je pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów.

Jakie są wskazania do USG piersi?

USG piersi może wykonać każda kobieta. Nie ma przeciwwskazań do badania, ponieważ jest całkowicie nieinwazyjne. 
Na USG piersi kierowane są zazwyczaj kobiety, u których występują konkretne wskazania, zalicza się do nich:

  • zmiany wykryty w samobadaniu piersi lub badaniu manualnym przeprowadzonym przez lekarza;
  • ból piersi niewiadomego pochodzenia;
  • nieregularny, zmieniający się kształt piersi i brodawki sutkowej;
  • wyciek wydzieliny z piersi;
  • powiększenie pachowych węzłów chłonnych;
  • pooperacyjne usunięcie gruczołu piersiowego;
  • stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Wskazaniem do regularnego badania piersi jest występowanie w rodzinie nowotworów sutka. W przypadku, gdy badanie wykonywane jest profilaktycznie lub diagnostycznie, najlepiej zgłosić się między 5 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Natomiast w przypadku wykrycia zmian w piersi na badanie należy przyjść niezależnie od dnia cyklu. 

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG piersi?

Badanie USG piersi jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym – chwilowy dyskomfort może pojawić się podczas nakładania żelu. Do badania nie należy się specjalnie przygotowywać. Ponieważ jest ono bezpieczne, może być przeprowadzone również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
USG piersi można wykonać w dowolnym momencie cyklu, przy czym pacjentka powinna pamiętać o zaleceniach lekarza. Pacjentki, które skarżą się na ból i wrażliwość piersi przed miesiączką, powinny zgłosić się na badanie w pierwszej połowie cyklu.
Po badaniu można od razu powrócić do codziennych aktywności – pracy, uprawiania sportu czy prowadzenia pojazdów.

Lekarze specjaliści

Gdzie wykonać USG piersi w Warszawie?

USG piersi w Warszawie na Ursynowie można wykonać w naszej placówce medycznej. Posiadamy nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę, a nasi lekarze są wysokiej klasy specjalistami.

Umów się na wizytę

Pod podanym numerem telefonu:

+48 22 290 23 37

Szanowny Pacjencie

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. W przypadku nieodwołania wizyty każda kolejna rezerwacja musi być opłacona z góry.

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny