Czuły test na troponinę (I) we wczesnej diagnozie zawału serca

Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30
Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz
Badanie poziomu witaminy D3 25(OH) teraz w cenie 75 PLN. Zapraszamy!

test troponinowyCo to jest test troponinowy?

Test troponinowy to szybki i precyzyjny test diagnostyczny, który w sposób jakościowy ocenia ludzką troponinę sercową I (TroponinęI). Test wykorzystywany jest do postawienia wstępnej diagnozy o zawale serca, bądź uszkodzeniu mięśnia sercowego, przedstawiającego podobne objawy. Ze względu na swoją wysoką specyficzność i czułość troponina jest obecnie jednym z najbardziej cenionych biomarkerów zawału serca. Uwalnianie cTnI stwierdzono również w chorobach serca innych niż zawał serca, takich jak niestabilna choroba wieńcowa, zastoinowa niewydolność serca i niedokrwienne uszkodzenie serca związane z zabiegiem pomostowania aortalno-wieńcowego.
Zastosowanie testów jakościowych ma duże znaczenie w diagnostyce i leczeniu dolegliwości pacjenta. Szybkie i dokładne postawienie diagnozy może zredukować ryzyko wystąpienia komplikacji związanych z wczesnym niewykryciem przyczyn choroby oraz skraca czas potrzebny na wyleczneie.
Testy jakościowe potwierdzają, lub wykluczają, diagnozę i umożliwiają zastosowanie najskuteczniejszych środków medycznych. Jest to metoda która znaczenie poprawia skuteczność leczenia, ponieważ zamiast stosowania silnych leków ogólnego przeznaczenia i obserwowania ich skuteczność, można od razu zastosować skuteczne środki. Dzięki temu koszt leczenia i ryzyko skutków ubocznych są mniejsze. 

Kto powinien wykonać test troponinowy?

Wskazaniami do przeprowadzenia testu troponinowego jest m.in.:

  • diagnostyka zawału serca,
  • niedokrwienie mięśnia sercowego
  • inne uszkodzenia mięśnia sercowego.

Na czym polega test troponinowy?

Test troponinowy trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie wymaga żadnego przygotowania.
Badanie polega na pobraniu próbki krwi, która następnie poddawana jest badaniu. Po zakończeniu testu troponinowego pacjent otrzymuje gotowy wynik.

Test troponinowy wykonujemy w Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie. Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

lek. med. Agnieszka Witomska

lek. med. Agnieszka Witomska
Specjalizacja lekarza: 
Lekarze Rodzinni

lek. med. Alina Borowska

lek. med. Alina Borowska
Specjalizacja lekarza: 
Lekarze Rodzinni

lek. med. Jadwiga Mandziewska

lek. med. Jadwiga Mandziewska
Specjalizacja lekarza: 
Lekarze Rodzinni

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.