O czym świadczy krew w stolcu?

Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz
Badanie poziomu witaminy D3 25(OH) teraz w cenie 75 PLN. Zapraszamy!

Krew utajonaKiedy pojawia się krew w stolcu jest objawem toczącej się choroby w układzie pokarmowym. Objaw ten może świadczyć o jakimś niegroźnym zakażeniu ale może też świadczyć o poważnej chorobie, przykładem może być rak jelita grubego. W sytuacji kiedy pojawia się krew w stolcu nie należy bagatelizować objawu tylko trzeba zgłosić się do poradni gdzie przyjmuje lekarz rodzinny lub proktolog.

O czym świadczy krew w stolcu?

Jak już wspomnieliśmy krew w stolcu jest objawem toczącej się choroby w układzie pokarmowym. Poniżej przedstawiliśmy niektóre przyczyny pojawienia się krwi w stolcu. Przyczyny te to:

 • angiodysplazja jelita grubego,
 • chemoroidy,
 • choroba Leśniowskieg-Crohna,
 • choroba wrzodowa, żylaki przełyku i inne stany zapalne błony śluzowej żołądka i dwunastnicy,
 • endometrioza,
 • infekcje bakteryjne,
 • niedokrwienie w przebiegu zapalenia naczyń,
 • polipy jelita gróbego,
 • rak jelita gróbego,
 • uchyłki jelita grubego,
 • wrzodziejące zapalenie jelita gróbego.

Czy mając krew w stolcu powinien zbadać mnie proktolog?

W sytuacji gdy pojawia się krew w stolcu (jest to poważny objaw) należy zgłosić się do poradni gdzie przyjmuje lekarz rodzinny lub proktolog. W wielu przypadkach lekarz rodzinny kieruje Pacjenta do specjalisty którym jest proktolog, a w przypadku gdy podejżewany jest rak jelita grubego właściwym lekarzem będzie proktolog onkolog.
Jest wiele miejsc gdzie przyjmuje proktolog onkolog. Onkolmed Lecznica Onkologiczna jest jednym z takich miejsc gdzie pracują jedni z najlepsych specjalistów w tym proktolog onkolog.

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Nowotworów Układu Pokarmowego skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

Źródło:

medonet.pl/choroby-od-a-do-z/najczestsze-objawy-chorobowe,krwawienie-z-odbytnicy,artykul,1660634.html
poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/krew-w-kale-objawem-jakiej-choroby-moze-byc-krew-w-stolcu-aa-mZSB-LKqv-koTA.html

lek. med. Mariusz Bednarczyk

lek. med. Mariusz Bednarczyk
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Proktologia

dr n. med. Rafał Sopyło

dr n. med. Rafał Sopyło
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Proktologia

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.