Opcje ustawieńWCAGIkona do zmiany kontrastu
ABC Zdrowia
Paź132017

13 Paź 2017

Czy rak jelita grubego daje przerzuty?

Co to jest rak jelita grubego?

Rak jelita grubego jest nowotworem osób starszych, ponieważ dotyczy głównie osób po 60. roku życia, a jego ofiarą padają częściej mężczyźni niż kobiety. Może też rozwijać się u ludzi młodych, ale wtedy, gdy występują u nich stany przednowotworowe.

Jakie daje przerzuty rak jelita grubego?

Rak jelita grubego daje powikłania w około 30-40 procentach. Najczęściej przerzuty te występują do wątroby, mogą też występować do płuc, kości, mózgu i jajników. Ale pierwszym miejscem gdzie te przerzuty się pojawiają są węzły chłonne w tej części jelita, gdzie znajduje się rak. Taki chory powinien być zoperowany przez świetnie wyszkolonego lekarza, który jest w stanie poza wycięciem odcinkowym jelita, gdzie znajduje się nowotwór, wyciąć również cały układ chłonny, gdzie istnieje ryzyko, że mogą być do nich przerzuty.
Warto dodać, że po leczeniu operacyjnym chory może wymagać leczenia uzupełniającego chemioterapią, celem której jest zniszczenie pozostałych jeszcze w organizmie komórek nowotworowych.
Jest wielu specjalistów zajmujących się leczeniem raka jelita grubego. Jedną z najlepszych przychodni  onkologicznych  w Warszawie jest  Onkolmed Lecznica Onkologiczna, gdzie w Poradnii Nowotworów Układu Pokarmowego przyjmują bardzo dobrzy specjaliści.

 

W celu umówienia się na konsultację u onkologa, chemioterapeuty, chirurga skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337

fundusze-europejskie
rzeczpospolita-polska
rzeczpospolita-polska
europejski_fundusz_spoleczny