Termoablacja - nowa metoda leczenia guza wątroby

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

 Wątroba - termoablacjaCzym jest termoablacja guzów wątroby?

Termoablacja jest jedną z metod leczenia raka wątroby. Jest to dosyć nowa metoda leczenia nowotworów wątroby, która uzupełnia dotychczas istniejące sposoby leczenia.Można ją wykonać laparoskopowo lub podczas operacji otwarcia jamy brzusznej. Zabieg termoablacji wykonywany jest pod kontrolą USG. Termoablacja polega na przezskórnym dotarciu do guza za pomocą specjalnej elektrody, która wytwarzając prądy wysokiej częstotliwości powoduje wzrost temperatury do ok. 60-70 stopni C, gdzie w ściśle określonym obszarze na zasadzie przegrzania następuje złuszczenie tkanki guza.

Kiedy jest stosowana metoda termoablacji?

Termoablację stosuje się w leczeniu pierwotnych i wtórnych guzów złośliwych wątroby. Jest to metoda wykorzystywana w przypadku przeciwwskazań do wykonania resekcji. Termoablację wykonuje się przede wszystkim w przypadku zbyt licznych zmian ogniskowych, które obejmują oba płaty wątroby oraz w przypadku zmian, które są zlokalizowane w okolicy dużych naczyń tętniczych. Termoablacja wykonywana jest głównie w przypadku narządów miąższowych - najczęściej w guzach litych wątroby (nie przekraczających 5 cm). Zabieg termoablacji pacjent dobrze znosi, między innymi ze względu na krótki czas jego trwania i sposób przeprowadzenia.

Jakie są korzyści wynikające z zabiegu termoablacji?

Zabieg termoablacji jest metodą, która powoduje duże zniszczenie tkanki nowotworowej. Jest to technika małoinwazyjna, więc bezpieczna dla pacjentów w różnym stanie klinicznym i z różnym stopniem zaawansowania nowotworu. Ponadto gwarantuje powtarzalność wykonywanej procedury medycznej. Termoablacja nie jest jednak alternatywą dla tradycyjnych operacji i w żaden sposób ich nie zastąpi. Za to na pewno bywa jedyną metodą dla pacjentów w ciężkim stanie dającą szansę na poprawę stanu zdrowia pacjenta i przedłużenie życia choremu na nowotwór.

Pomimo, iż jest to bardzo skuteczna metoda w leczeniu pierwotnych i wtórnych guzów złośliwych wątroby, a ponadto małoinwazyjna, stosowana jest w niewielu ośrodkach medycznych w Polsce.

Zabiegi termoablacji wykonuje doświadczony chirurg dr n. med. Michał Skalski, który prowadzi konsultacje w Poradni Nowotworów Układu Pokarmowego w Onkolmed Lecznica Onkologiczna w mieście Warszawa.

 

W celu umówienia się na konsultację u onkologa, chemioterapeuty, chirurga skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Rutkowski

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Rutkowski
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna

lek. med. Mariusz Bednarczyk

lek. med. Mariusz Bednarczyk
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Proktologia

dr n. med. Rafał Sopyło

dr n. med. Rafał Sopyło
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Proktologia

dr n. med. Michał Skalski

dr n. med. Michał Skalski
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.