Profilaktyka piersi szansą na życie bez raka

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

PiersiKobiecy biust jako najważniejszy atrybut kobiecości. Ale co tak naprawdę przesądza o ich niezwykłej atrakcyjności? Piękny kształt czy zdrowie? Piersi są zbudowane z elementów gruczołowych – płatów i przewodów mlecznych oraz podtrzymującej tkanki łącznej. Tkankę gruczołową otacza i chroni warstwa tkanki tłuszczowej. To jej ilość wpływa na kształt i wielkość biustu. Z wiekiem zwiększa się w stosunku do ilości tkanki gruczołowej (łącznej).
Rak piersi są najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet. Najczęstszym objawem przedmiotowym raka piersi jest guz. Wiemy, że trzeba badać piersi regularnie, aby w porę wykryć raka piersi. Profilaktyczne badania piersi każda kobieta musi wykonywać systematycznie po ukończeniu 20 roku życia.
W celu wczesnego wykrycia zmian w piersi stosuje się następujące badania:

Dwa główne badania związane z  profilaktyką raka piersi to mammografia i USG piersi.
Mammografia zalecana jest głównie dla kobiet po 35 – 40 roku życia, które mają więcej tkanki tłuszczowej, a w niej promienie rentgenowskie lepiej uwidaczniają wszelkie zmiany. Mammografia wykrywa bardzo małe, milimetrowe zmiany, obrazuje kształt guza oraz  dobrze uwidacznia zwapnienia, czyli mineralne złogi wapnia.
USG to badanie, wykorzystujące dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości. Dzięki niemu powstaje obraz przedmiotu. Zaletą USG piersi jest, że można oglądać zmianę pod różnymi kątami. USG robi to, czego nie potrafi mammografia: odróżnia łagodne torbiele od masy będącej złośliwą zmianą.
Wczesne wykrycie raka piersi umożliwia jego całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.
Rak piersi jest jednym z najczęstszych rodzajów nowotworów u kobiet. Wśród nich dużą grupę stanowią odmiany złośliwe. Diagnostyka pozwoli na wczesne wykrycie choroby nowotworowej i zwiększy szansę na jej wyleczenie. W sytuacji, gdy w diagnostyce u lekarza rodzinnego lub ginekologa okaże się, że są zmiany niepokojące, wymagające wizyty u onkologa od piersi, lekarz powinien skierować pacjentkę do Poradni Nowotworów Piersi w celu dalszej diagnostyki i leczenia.
Poradnia Nowotworów Piersi zajmuje się  profilaktyką chorób piersi, leczeniem chirurgicznym oraz leczeniem systemowym (chemioterapią hormonoterapią).
W Poradni Nowotworów Piersi w Lecznicy Onkolmed przyjmuje trzech znakomitych chirurgów onkologów wyspecjalizowanych w raku piersi, tj. dr n. med. Jacek Piechockidr n. med. Zbigniew Mentrak oraz lek. med. Klaudiusz Czerniawski, który dodatkowo przeprowadza konsultacje dotyczące zabiegów rekonstrukcyjnych z pacjentkami po przebytej mastektomii.
W Poradni Nowotworów Piersi w Onkolmed Lecznica Onkologiczna leczeniem systemowym (chemioterapia, hormonoterapia) zajmują się doświadczeni onkolodzy kliniczni: dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld oraz lek. med. Ewa Szombara.
Należy pamiętać, że profilaktyka jest ważnym czynnikiem zapobiegania groźnym zachorowaniom. Dlatego należy dbać o piersi, bo to w przypadku wczesnego wykrycia choroby zwiększa szanse na całkowite wyleczenie i powrót do zdrowia.

 

W celu umówienia się na konsultację u lekarza rodzinnego, onkologa, ginekologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld
Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna

lek. med. Ewa Szombara

lek. med. Ewa Szombara
Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna

prof. dr n. med. Grzegorz Mieczysław Panek

prof. dr  n. med. Grzegorz Mieczysław Panek
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Ginekologia
Onkologia Kliniczna

dr n. med. Krzysztof Gawrychowski

dr n. med. Krzysztof Gawrychowski
Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Ginekologia
Onkologia Kliniczna

dr n. med. Zbigniew Mentrak

dr n. med. Zbigniew Mentrak
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.