Jak zadbać o zdrowie dziecka gdy nie możesz karmić piersią?

Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Siara

Siara często pojawia się już pod koniec ciąży – uciskając brodawkę możesz zauważyć gęste, żółtawe kropelki siary. Jest jej niewiele – w pierwszej dobie po porodzie powstaje maksymalnie 100 mililitrów, ale noworodkowi to całkowicie wystarcza.

Siara zawiera dużo białka, minerałów i witamin. Daje dziecku doskonałe przygotowanie na wejście w świat pełen chorobotwórczych drobnoustrojów. Ma też dobroczynny wpływ na zdrowie dziecka.

Jak siara wpływa na zdrowie dziecka?

Badania nad siarą z mleka matki wykazały, że:

  • siara wspomaga odporność noworodka,

  • siara chroni noworodka przed alergią,

  • siara chroni przed nowotworem a w przypadku jego wystąpienia leczy go,

  • siara uniemożliwia namnażanie się chorobotwórczych bakterii u noworodka,

  • siara zmniejsza objawy żółtaczki u dziecka.

A co jeśli nie ma możliwości karmienia piersią?

Zdarza się czasem, że nie ma możliwości karmienia dziecka piersią. Przyczyny mogą być różne:

  • śmierć matki przy porodzie,

  • brak własnego pokarmu bądź niewystarczająca jego ilość,

  • choroba matki uniemożliwiająca karmienie piersią.

W takich sytuacjach karmi się dzieci mlekiem syntetycznym. Każdy producent mówi, że jego mleko jest najlepsze dla dziecka bo zawiera wiele cennych mikroelementów odżywczych dla dziecka, mających wpływać na zdrowy i poprawny rozwój dziecka. Wiadomo też, że dzieci karmione mlekiem syntetycznym chorują częściej niż dzieci karmione piersią.

Dlaczego tak się dzieje?

Okazuje się, że mleko syntetyczne nie zawiera w sobie naturalnej siary, która jest cenna dla dziecka i ma wpływ na zdrowie przez całe życie. W takiej sytuacji należy wesprzeć karmienie mlekiem syntetycznym suplementem zawierającym siarę.

 

W celu umówienia się na konsultację u onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010