Jak zadbać o zdrowie dziecka gdy nie możesz karmić piersią?

SiaraSiara często pojawia się już pod koniec ciąży – uciskając brodawkę możesz zauważyć gęste, żółtawe kropelki siary. Jest jej niewiele – w pierwszej dobie po porodzie powstaje maksymalnie 100 mililitrów, ale noworodkowi to całkowicie wystarcza.

Siara zawiera dużo białka, minerałów i witamin. Daje dziecku doskonałe przygotowanie na wejście w świat pełen chorobotwórczych drobnoustrojów. Ma też dobroczynny wpływ na zdrowie dziecka.

Jak siara wpływa na zdrowie dziecka?

Badania nad siarą z mleka matki wykazały, że:

  • siara wspomaga odporność noworodka,

  • siara chroni noworodka przed alergią,

  • siara chroni przed nowotworem a w przypadku jego wystąpienia leczy go,

  • siara uniemożliwia namnażanie się chorobotwórczych bakterii u noworodka,

  • siara zmniejsza objawy żółtaczki u dziecka.

A co jeśli nie ma możliwości karmienia piersią?

Zdarza się czasem, że nie ma możliwości karmienia dziecka piersią. Przyczyny mogą być różne:

  • śmierć matki przy porodzie,

  • brak własnego pokarmu bądź niewystarczająca jego ilość,

  • choroba matki uniemożliwiająca karmienie piersią.

W takich sytuacjach karmi się dzieci mlekiem syntetycznym. Każdy producent mówi, że jego mleko jest najlepsze dla dziecka bo zawiera wiele cennych mikroelementów odżywczych dla dziecka, mających wpływać na zdrowy i poprawny rozwój dziecka. Wiadomo też, że dzieci karmione mlekiem syntetycznym chorują częściej niż dzieci karmione piersią. Dlaczego tak się dzieje?

Okazuje się, że mleko syntetyczne nie zawiera w sobie naturalnej siary, która jest cenna dla dziecka i ma wpływ na zdrowie przez całe życie. W takiej sytuacji należy wesprzeć karmienie mlekiem syntetycznym suplementem zawierającym siarę.

Jest kilka preparatów na rynku zawierających siarę bydlęcą (jest ona zbliżona w swojej budowie do ludzkiej, tą ludzką ciężko by było pozyskać w wystarczającej ilości) tylko który suplement diety wybrać? Lekarze są zgodni, że suplementy diety zawierające siarę bydlęcą (krowią i kozią) firmy Genoscope są wiodącymi suplementami na naszym rynku. Wśród nich mamy takie produkty jak:

Colostrum AlphaColostrum Alpha (płyn)

Colostrum Alpha jest czystą, płynną postacią Colostrum bovinum - substancją naturalną występującą w przyrodzie.

Colostrum Alpha w ostatecznej postaci jest produktem bez jakichkolwiek dodatków i konserwantów. Zostało przebadane pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych jak pestycydy, metale ciężkie, antybiotyki, sterydy i substancje modyfikowane genetycznie.
Colostrum Alpha specjalnie ze względu na osoby uczulone na białka pochodzenia krowiego zostało pozbawione tłuszczu, kazeiny, białek serwatkowych oraz jąder o dużej masie cząsteczkowej.
Colostrum Alpha jest całkowicie naturalnym suplementem diety nowej generacji należącym do grupy nutraceutyków.

Colostrum Alpha zostało przetworzone w procesie liofilizacji (obróbki na zimno).

Składniki aktywne preparatu dodają energii na codzień i zmniejszają zmęczenie. Wspomagają sprawność fizyczną i psychiczną oraz naturalne siły obronne organizmu.

 

Colostrum Basic (tabletkiColostrum Basic (tabletki)

Colostrum Basic jest całkowicie naturalnym suplementem diety nowej generacji należącym do grupy nutraceutyków. 

Colostrum Basic zawiera Colostrum bovinum. Zawartość immunoglobulin (przeciwciał) w jednej porcji jest nie mniejsza niż 20%.

Colostrum Basic zostało przetworzone w procesie liofilizacji (obróbki na zimno). Występuje w postaci proszku. Zawarte jest w kapsułkach co daje możliwość bezpośredniego przyjmowania doustnego, dodawania do pokarmu lub napoju.

Colostrum Basic zostało przebadane pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych jak pestycydy, metale ciężkie, antybiotyki, sterydy i substancje modyfikowane genetycznie.

Colostrum Basic specjalnie ze względu na osoby uczulone na białka pochodzenia krowiego zostało pozbawione tłuszczu, kazeiny, białek serwatkowych oraz jąder o dużej masie cząsteczkowej.

 

 

Colostrum Hypo (tabletki)Colostrum Hypo (tabletki)

Colostrum Hypo jest 100% Colostrum kozim, przetworzonym w procesie liofilizacji (obróbki na zimno).

Colostrum Hypo jest całkowicie naturalnym suplementem diety nowej generacji.

Colostrum Hypo jest suplementem nieuczulającym. Może być stosowany przez osoby uczulone na białko krowie (skaza białkowa).

Colostrum Hypo występuje w postaci kapsułek, które oprócz doustnego stosowania mogą być przełamane i zawarte w nich sproszkowane Colostrum kozie może być zmieszane z płynem lub dodane bezpośrednio do pokarmu.

Colostrum Hypo jest wytwarzane bez żadnych dodatków i konserwantów. Zostało przebadane pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych jak pestycydy, metale ciężkie, antybiotyki, sterydy i substancje modyfikowane genetycznie.

Składniki aktywne preparatu dodają energii na codzień i zmniejszają zmęczenie. Wspomagają sprawność fizyczną i psychiczną oraz naturalne siły obronne organizmu.

 

 

Colostrum Imune (tabletki)

Colostrum Imune (tabletki)

Colostrum Imune jest całkowicie naturalnym suplementem diety nowej generacji.

Colostrum Imune zawiera Colostrum bovinum. Zawartość immunoglobulin (przeciwciał) w jednej porcji jest nie mniejsza niż 60%.

Colostrum Imune zostało przetworzone w procesie liofilizacji (obróbki na zimno). Dla zapewnienia maksymalnej efektywności działania, tabletki są powlekane specjalną powłoką dojelitową dzięki czemu tabletka rozpuszcza się w jelicie cienkim a nie w żołądku tak jak inne tego typu tabletki.

Colostrum Imune zostało przebadane pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych jak pestycydy, metale ciężkie, antybiotyki, sterydy i substancje modyfikowane genetycznie.

Colostrum Imune specjalnie ze względu na osoby uczulone na białka pochodzenia krowiego zostało pozbawione tłuszczu, kazeiny, białek serwatkowych oraz jąder o dużej masie cząsteczkowej.

 

Gdzie można dowiedzieć się więcej o terapii Colostrum?

Terapię siarą stosuje wielu lekarzy u swoich pacjentów. Jedną z przychodni gdzie możesz zapytać o siarę jest Onkolmed Lecznica Onkologiczna w mieście Warszawa.

W celu umówienia się na konsultację u onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010