Poradnia Nowotworów Układu Chłonnego

Cały czas czekamy na podpisanie umowy z NFZ w sprawie programu "Profilaktyka 40 plus". Na obecną chwilę nie prowadzimy zapisów w celu wykonania skierowań. Jak to będzie możliwe od razu poinformujemy.
Szanowni Pacjenci, w dniu 4 czerwca przychodnia czynna będzie w godzinach 8.00-17.00. Punkt pobrań będzie zamknięty.
UWAGA! od teraz osoby chcące wykonać test na Covid-19 wchodzą na stronę gov.pl/dom i wypełniają formularz na podstawie którego kierowane są na test

Układ chłonny (limfatyczny) chroni nasz oragnizm przed zakażeniami a także rozprowadza i utrzymuje w równowadze nasze płyny ustrojowe. Do narządów limfatycznych tworzących układ chłonny człowieka zaliczamy śledzionę, tkankę limfatyczną jamy nosowej i gardłowej, tkankę limfatyczną przewodu pokarmowego, a przede wszystkim węzły chłonne. Gdy nasz układ limfatyczny pracuje bez zarzutu nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia ale gdy zostanie zaatakowany nasze samopoczucie pogarsza się.
Pierwszym objawem choroby mogą być powiększone węzły chłonne, guz w obrębie np. migdałka podniebiennego lub guzy w obrębie jamy brzusznej.
Chłoniak i ziarnica złośliwa to grupa nowotworów złośliwych wywodzących się z układu chłonnego
Podstawowym badaniem przydatnym w ocenie stanu układu limfatycznego jest USG różnych okolic ciała (np.węzłów chłonnych, wątroby, czy śledziony).
Teraz w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego  w Przychodni Onkolmed  można skonsultować wszystkie niepokojące zmiany wywodzące się z układu chłonnego.
W naszej Poradni Nowotworów Układu Chłonnego specjalizujemy sie w leczeniu:

  • chłoniaków
  • ziarnicy złośliwej
  • szpiczaka mnogiego
  • przewlekłej białaczki limfatycznej
  • leczeniem wspomagającym w chłoniakach,
  • leczeniem napromienianiem nowotworów (radioterapia) w różnych lokalizacjach oraz powikłaniami tego leczenia,
  • nowotworami układu chłonnego u kobiet w ciąży,
  • zaburzeniami  płodności związanymi z leczeniem onkologicznym (oncofertility) w nowotworach układu chłonnego.

Profilaktyczne badanie USG wykonacie Państwo w naszej przychodni w każdą środę.

 

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego skontaktuj się z placówką Onkolmed pod numerem telefonu: +48222902337.

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.