Poradnia Nowotworów Układu Chłonnego

Układ chłonny (limfatyczny) chroni nasz oragnizm przed zakażeniami a także rozprowadza i utrzymuje w równowadze nasze płyny ustrojowe. Do narządów limfatycznych tworzących układ chłonny człowieka zaliczamy śledzionę, tkankę limfatyczną jamy nosowej i gardłowej, tkankę limfatyczną przewodu pokarmowego, a przede wszystkim węzły chłonne. Gdy nasz układ limfatyczny pracuje bez zarzutu nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia ale gdy zostanie zaatakowany nasze samopoczucie pogarsza się.

Pierwszym objawem choroby mogą być powiększone węzły chłonne, guz w obrębie np. migdałka podniebiennego lub guzy w obrębie jamy brzusznej.

Chłoniak i ziarnica złośliwa to grupa nowotworów złośliwych wywodzących się z układu chłonnego

Podstawowym badaniem przydatnym w ocenie stanu układu limfatycznego jest USG różnych okolic ciała (np.węzłów chłonnych, wątroby, czy śledziony).

Teraz w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego w Przychodni Onkolmed  można skonsultować wszystkie niepokojące zmiany wywodzące się z układu chłonnego.

W naszej Poradni Nowotworów Układu Chłonnego specjalizujemy sie w leczeniu:

  • chłoniaków

  • ziarnicy złośliwej

  • przewlekłej białaczki limfatycznej

  • szpiczaka mnogiego.

Profilaktyczne badanie USG wykonacie Państwo w naszej przychodni w każdą środę.

 

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Nowotworów Układu Chłonnego skontaktuj się z placówką Onkolmed pod numerem telefonu: 226434503

 

Zobacz profil:

  lek. med. Monika Świerkowska