USG układu moczowego

Szanowni Pacjenci, w dniu 24 grudniia (wigilia) nasza przychodnia będzie nieczynna. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie zapotrzebowania na recepty.
Szanowni Pacjenci, w miesiącu listopadzie i grudniu konsultacje u niektórych specjalistów odbywają sią tylko przy pomocy nośników teleinformatycznych. Szczegóły dostępne przy zapisie.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz dr n. med. Tomasz Kmieć, specjalista neurolog, neurolog dziecięcy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 290 23 37.
Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Mężczyźni bardzo często wykonują badanie USG układu moczowego podobnie jak kobiety.
Badanie USG układu moczowego obejmuje diagnostykę pęcherza moczowego, moczowodów, nerek oraz gruczołu krokowego  (prostaty) u mężczyzn. Najczęściej ultrasonografię układu moczowego wykonuje się u osób z niepokojącymi objawami lub w przypadku nieprawidłowych wyników badania moczu. 

Jakie są wskazania do badania USG układu moczowego?

Wskazania do wykonania badania USG układu moczowego są następujące:

  • choroby pęcherza moczowego;
  • choroby nerek;
  • choroby gruczołu krokowego  (prostaty);
  • kamica (nerkowa lub pęcherza moczowego);
  • ból w okolicy lędźwiowej;
  • trudności w oddawaniu moczu;
  • krwiomocz;
  • białkomocz lub bezmocz.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG układu moczoego?

Badanie USG układu moczowego wymaga przygotowania. Godzinę przed USG pacjent powinien wypić około dwóch litrów wody niegazowanej. Pęcherz jest najlepiej widoczny, gdy jest jak najbardziej wypełniony. 
Dwa dni lub dzień przed badaniem warto zastosować dietę lekkostrawną. Z kolei osoby, które cierpią na wzdęcia powinny przyjmować leki, zmniejszające ilość gazów w jelitach. Przed USG nie zaleca się żucia gumy ani palenia papierosów. 

Gdzie wykonać USG układu moczowego w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

W celu umówienia się na badanie USG układu moczowego skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337. 

lek. med. Andrzej Jezierski

Specjalizacja lekarza: 
USG

lek. med. Jan Karol Wolski

Specjalizacja lekarza: 
Andrologia kliniczna
Urologia
Urologia Dziecięca

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.