USG tarczycy

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz dr n. med. Tomasz Kmieć, specjalista neurolog, neurolog dziecięcy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30
Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz
Badanie poziomu witaminy D3 25(OH) teraz w cenie 75 PLN. Zapraszamy!

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Do jednego z często wykonywanych badań USG należy USG tarczycy.

Jakie są wskazania do USG tarczycy?

Wskazania do wykonanaia badania USG tarczycy to:

  • zgłoszenia przez pacjenta objawów charakterystycznych dla nadczynności bądź niedoczynności tarczycy;
  • zdiagnozowanych chorób tarczycy w rodzinie pacjenta;
  • badań kontrolnych u pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy;
  • usunięcia guzów i nowotworu tarczycy w celu monitorowania ewentualnych nawrotów;
  • konieczności zdiagnozowania stanów zapalnych tarczycy, takich jak choroba Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa;
  • monitorowania wcześniej rozpoznanych zmian w obrębie tarczycy.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG tarczycy?

Do USG tarczycy nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Warto mieć za to ze sobą wyniki innych badań – na przykład poprzedniego USG, poziomu hormonów we krwi lub scyntygrafii tarczycy. Warto dodać, że USG tarczycy jest bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne, dzięki czemu bez obaw można je wykonywać u kobiet w ciąży i dzieci. W trakcie badania pacjent powinien leżeć z lekko odchyloną głową. Szyja musi być odsłonięta, a wszystkie ozdoby (na przykład łańcuszki) muszą być wcześniej zdjęte. 

Gdzie wykonać USG tarczycy w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

W celu umówienia się na badanie USG tarzycy skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.  

lek. med. Andrzej Jezierski

Lek. med. Andrzej jezierski
Specjalizacja lekarza: 
USG

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.