USG tarczycy

Cały czas czekamy na podpisanie umowy z NFZ w sprawie programu "Profilaktyka 40 plus". Na obecną chwilę nie prowadzimy zapisów w celu wykonania skierowań. Jak to będzie możliwe od razu poinformujemy.
Szanowni Pacjenci, w dniu 4 czerwca przychodnia czynna będzie w godzinach 8.00-17.00. Punkt pobrań będzie zamknięty.
UWAGA! od teraz osoby chcące wykonać test na Covid-19 wchodzą na stronę gov.pl/dom i wypełniają formularz na podstawie którego kierowane są na test

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Do jednego z często wykonywanych badań USG należy USG tarczycy.

Jakie są wskazania do USG tarczycy?

Wskazania do wykonanaia badania USG tarczycy to:

  • zgłoszenia przez pacjenta objawów charakterystycznych dla nadczynności bądź niedoczynności tarczycy;
  • zdiagnozowanych chorób tarczycy w rodzinie pacjenta;
  • badań kontrolnych u pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy;
  • usunięcia guzów i nowotworu tarczycy w celu monitorowania ewentualnych nawrotów;
  • konieczności zdiagnozowania stanów zapalnych tarczycy, takich jak choroba Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa;
  • monitorowania wcześniej rozpoznanych zmian w obrębie tarczycy.

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG tarczycy?

Do USG tarczycy nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Warto mieć za to ze sobą wyniki innych badań – na przykład poprzedniego USG, poziomu hormonów we krwi lub scyntygrafii tarczycy. Warto dodać, że USG tarczycy jest bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne, dzięki czemu bez obaw można je wykonywać u kobiet w ciąży i dzieci. W trakcie badania pacjent powinien leżeć z lekko odchyloną głową. Szyja musi być odsłonięta, a wszystkie ozdoby (na przykład łańcuszki) muszą być wcześniej zdjęte. 

Gdzie wykonać USG tarczycy w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

W celu umówienia się na badanie USG tarzycy skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337.  

lek. med. Andrzej Jezierski

Specjalizacja lekarza: 
USG

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.