USG piersi

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz dr n. med. Tomasz Kmieć, specjalista neurolog, neurolog dziecięcy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30
Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz
Badanie poziomu witaminy D3 25(OH) teraz w cenie 75 PLN. Zapraszamy!

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. Kobiety najczęściej wykonują badanie USG piersi.

Jakie są wskazania do USG piersi?

USG piersi może wykonać każda kobieta. Nie ma przeciwwskazań do badania, ponieważ jest całkowicie nieinwazyjne. 
Na USG piersi kierowane są zazwyczaj kobiety, u których występują konkretne wskazania, zalicza się do nich:

  • zmiany wykryty w samobadaniu piersi lub badaniu manualnym przeprowadzonym przez lekarza;
  • ból piersi niewiadomego pochodzenia;
  • nieregularny, zmieniający się kształt piersi i brodawki sutkowej;
  • wyciek wydzieliny z piersi;
  • powiększenie pachowych węzłów chłonnych;
  • pooperacyjne usunięcie gruczołu piersiowego;
  • stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Wskazaniem do regularnego badania piersi jest występowanie w rodzinie nowotworów sutka. W przypadku, gdy badanie wykonywane jest profilaktycznie lub diagnostycznie, najlepiej zgłosić się między 5 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Natomiast w przypadku wykrycia zmian w piersi na badanie należy przyjść niezależnie od dnia cyklu. 

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG piersi?

Badanie USG piersi jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym – chwilowy dyskomfort może pojawić się podczas nakładania żelu. Do badania nie należy się specjalnie przygotowywać. Ponieważ jest ono bezpieczne, może być przeprowadzone również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
USG piersi można wykonać w dowolnym momencie cyklu, przy czym pacjentka powinna pamiętać o zaleceniach lekarza. Pacjentki, które skarżą się na ból i wrażliwość piersi przed miesiączką, powinny zgłosić się na badanie w pierwszej połowie cyklu.
Po badaniu można od razu powrócić do codziennych aktywności – pracy, uprawiania sportu czy prowadzenia pojazdów.

Gdzie wykonać USG piersi w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.
W celu umówienia się na badanie USG piersi skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010

lek. med. Andrzej Jezierski

Lek. med. Andrzej jezierski
Specjalizacja lekarza: 
USG

dr n. med. Zbigniew Mentrak

dr n. med. Zbigniew Mentrak
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.