Poradnia Rehabilitacji Onkologicznej

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Rehabilitacja onkologiczna kierowana jest do pacjentów z chorobą nowotworową niezależnie od czasu jej rozpoznania, sposobu i fazy leczenia (zabiegu operacyjnego, radioterapii, chemioterapii, czy prowadzonej innej terapii).

Pacjent w trakcie leczenia choroby nowotworowej zmaga się z szeregiem dodatkowych dolegliwości, gwałtowną utratą lub obniżeniem sprawności ruchowej oraz  wolniej wraca do sił . Prawidłowo dobrana i regularna rehabilitacja onkologiczna, w tym ćwiczenia po mastektomii pomogą funkcjonować w sposób samodzielny, zwiększą wydolność fizyczną a także poprawią samopoczucie psychiczne. Odpowiednie postępowanie po mastektomii, po amputacjach kończyn, chemioterapii i w całym procesie leczenia onkologicznego, a szczególnie rehabilitacja onkologiczna motywuje pacjenta do dalszej aktywności pomimo choroby nowotworowej. Rehabilitacja chorych na nowotwory zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań związanych z chorobą i jej leczeniem, przyspiesza powrót do pełnej sprawności psychofizycznej i aktywności życiowej poprawiając jakość  życia oraz zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.

W Onkolmed Przychodni Onkologicznej  w Warszawie specjalizujemy się w rehabilitacji onkologicznj pacjentów.

Zakres działalności naszej Poradnii Rehabilitacji Onkologicznej:

  • kinezyterapia usprawniająca pourazowa i pooperacyjna
  • przywracanie funkcji kończyn – praca metodą PNF
  • terapia przeciążeniowych i pourazowych dysfunkcji stawu ramiennego
  • profilaktyka i leczenie obrzęków limfatycznych kończyn górnych i kończyn dolnych – drenaż limfatyczny (również z  kompresjoterapią)
  • mobilizacje blizn pooperacyjnych, po radioterapii oraz chemioterapii
  • terapia tkanek miękkich (techniki mięśniowo – powięziowe)
  • kinesiotaping
  • rehabilitacja pacjentek po mastektomii

W Onkolmed Lecznica Onkologiczna na Ursynowie konsultacje oraz zabiegi prowadzi fizjoterapeutka z dużym doświadczeniem w rehabilitacji pacjentów onkologicznych mgr Paulina Karbowska.

Nie odkładaj rehabilitacji  na później,  w uzyskaniu możliwie najlepszych efektów każdy dzień ma znaczenie!

Umów teraz wizytę w Gabinecie Rehabilitacji Onkologicznej na Ursynowie: tel 226434503

Zobacz profil: