Poradnia Genetyczna

Szanowni Pacjenci, w miesiącu listopadzie i grudniu konsultacje u niektórych specjalistów odbywają sią tylko przy pomocy nośników teleinformatycznych. Szczegóły dostępne przy zapisie.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz dr n. med. Tomasz Kmieć, specjalista neurolog, neurolog dziecięcy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30
Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz

Czym się zajmuje Onkologiczna Poradnia Genetyczna?

Onkologiczna Poradnia Genetyczna prowadzi badania, które pozwalają  na wykrycie lub wykluczenie dziedzicznej predyspozycji do wystąpienia nowotworów a także  objęcie kontrolą onkologiczną pacjentów i ich rodzin  u których występuje zwiększone ryzyko rozwoju nowotworu uwarunkowanego genetycznie. Działając jako onkologiczna poradnia genetyczna oferujemy naszym Pacjentom zarówno konsultacje, jak i możliwość wykonania badań genetycznych. Współpracujemy z wieloma laboratoriami, m.in.:

  • Badamygeny.pl
  • Medgen
  • Genomed.

Kto się powinien zgłosić do Onkologicznej Poradni Genetycznej?

  • pacjenci z rozpoznanym nowotworem (u których wynik badania  genetycznego zadecyduje o dalszym leczeniu),
  • osoby młode, które zachorowały  na nowotwór  (podejrzenie dziedzicznej predyspozycji),
  • osoby zdrowe, u których w rodzinie występowały zachorowania na nowotwory.

Jak się przygotować do wizyty u lekarza genetyka?

Na wizytę należy :

  • zabrać  wyniki badań laboratoryjnych (jeśli pacjent posiada),
  • zebrać wywiad w rodzinie, kto chorował (stopień pokrewieństwa) na jakie nowotwory oraz w jakim wieku?

 

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Genetycznej skontaktuj się z placówką Onkolmed pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

lek. med. Dorota Nowakowska

Specjalizacja lekarza: 
Onkologia Kliniczna
Genetyka kliniczna
lek. med. Dorota Nowakowska

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.