Niewydolność serca

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Niewydolność serca

Co to jest serce i kiedy występuje niewydolność serca?

Serce jest pompą wprawiającą krew w ruch i umożliwiającą transport tlenu i substancji odżywczych do wszystkich narządów oraz usuwanie z nich produktów szkodliwych.

Niewydolność serca oznacza, że nie pompuje ono wystarczającej ilości krwi.

Co może swiadczyć, że  to  niewydolności serca?

O niewydolności serca może świadczyć:

  • ciągłe uczucie zmęczenia,

  • problemy z pokonaniem schodów,

  • obrzęki kostek,

  • senność po jedzeniu,

  • nocny kaszel,

  • duszności podczas wysiłku.

Jeśli występują u Ciebie któreś z powyższych objawów, to koniecznie skonsultuj je z lekarzem kadriolgiem.

Niewydolność serca jest chorobą, która bardzo ogranicza wydolność fizyczną organizmu i może stać się przyczyną chorób innych narządów i tkanek oraz przedwczesnej śmierci.  Dlatego też tak ważna jest profilaktyka choroby oraz prewencja, czyli leczenie nadciśnienia tętniczego, zapobieganie chorobie wieńcowej, wczesne leczenie wad serca i prowadzenie zdrowego stylu życia.

W Onkolmed Lecznica Onkologiczna można wykonać badania Echo serca oraz EKG.

 

W celu umówienia się na konsultację u kardiologa, onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010