Niewydolność serca

Co to jest serce i kiedy występuje niewydolność serca?

Serce jest pompą wprawiającą krew w ruch i umożliwiającą transport tlenu i substancji odżywczych do wszystkich narządów oraz usuwanie z nich produktów szkodliwych.

Niewydolność serca oznacza, że nie pompuje ono wystarczającej ilości krwi.

Co może swiadczyć, że  to  niewydolności serca?

O niewydolności serca może świadczyć:

  • ciągłe uczucie zmęczenia,
  • problemy z pokonaniem schodów,
  • obrzęki kostek,
  • senność po jedzeniu,
  • nocny kaszel,
  • duszności podczas wysiłku.

Jeśli występują u Ciebie któreś z powyższych objawów, to koniecznie skonsultuj je z lekarzem kadriolgiem.

Niewydolność serca jest chorobą, która bardzo ogranicza wydolność fizyczną organizmu i może stać się przyczyną chorób innych narządów i tkanek oraz przedwczesnej śmierci.  Dlatego też tak ważna jest profilaktyka choroby oraz prewencja, czyli leczenie nadciśnienia tętniczego, zapobieganie chorobie wieńcowej, wczesne leczenie wad serca i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Poradnia Kardiologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia. Od niedawna najlepszy w Warszawie lekarz kardiolog jest dostępny również na Ursynowie, bez kolejek.

Konsultacje kardiologiczne w Lecznicy Onkolmed prowadzi  lekarz z dużym  doświadczeniem. Podczas jednej wizyty można wykonać również badania Echo serca oraz EKG. Wizyty są odpłatne, czyli nie wymagają skierowania.

W celu umówienia się na konsultację u kardiologa, onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010