Najczęstsze choroby mózgu?

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.

Mózg jest bardzo wrażliwy na wszelkie urazy oraz substancje chemiczne zawarte w pożywieniu. Jest to bardzo delikatny narząd zamknięty w twardej czaszce. Nawet niewielki uraz mózgu, może powodować jego chorobę.

Choroby mózgu mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek. U dzieci zwykle diagnozuje się guzy mózgu, które stanowią około 20 procent wszystkich nowotworów wieku dziecięcego. Z kolei młodzież i dorośli często zmagają się z zaburzeniami odżywiania czy depresją. Poza tym wzrasta liczba seniorów z Alzheimerem, chorobą Parkinsona czy udarami mózgu - wszystko z powodu starzenia się społeczeństwa.

Choroby mChoroby mózgu - jakie mogą być przyczyny chorób mózgu?

Chorobę mózgu może wywołać:

  • nieprawidłowa dieta,

  • obciążenie genetyczne,

  • toksyczne substancje w środowisku,

  • urazy głowy.

Choroby mózgu mogą być wywołane przez odkładanie się patologicznych, szkodliwych białek. Powodują one uszkodzenie i zanik komórek nerwowych i połączeń między nimi, a w rezultacie chorobę mózgu.

Wielu chorób mózgu nie można w pełni wyleczyć ani im zapobiec. Predyspozycje genetyczne w chorobach mózgu znacznie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia danego schorzenia.

Zdrowy styl życia uwzględniający profilaktykę chorób mózgu wspiera zdrowie mózgu. Można obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób mózgu na skutek prawidłowego odżywiania mózgu, uwzględniającego indywidualną farmakoterapię mózgu, a także prowadząc urozmaicone życie umysłowe i regularnie ćwicząc swój intelekt. Kluczowe dla przeciwdziałania chorobom mózgu jest monitorowanie kondycji mózgu oraz wykonywanie badań mózgu.

 

W dalszej części artykułu omówiliśmy:

Najczęstsze choroby mózgu - neurodegeneracyjne choroby mózgu

Najczęstsze choroby mózgu - naczyniowe choroby mózgu

Najczęstsze choroby mózgu - nowotwory mózgu

Najczęstsze choroby mózgu - choroby psychiczne mózgu

Najczęstsze choroby mózgu - migrena i padaczka

Najczęstsze choroby mózgu - leczenie

 

W celu umówienia się na konsultację u neurochirurganeurologa, skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010
 

1 2 3 4 5 6 7

Prof. dr hab. n. med. Rafał Rola

Prof. dr hab. n. med. Rafał Rola
Specjalizacja lekarza: 
Neurologia

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.