Markery nowotworowe

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Markery nowotworowe

Markery nowotworowe nazywane również wskaźnikami nowotworowymi, to rodzaj specyficznych substancji obecnych u osób cierpiących na choroby nowotworowe. Kiedy pojawia się nowotwór zwiększa się produkcja tych substancji. Markery nowotworowe zazwyczaj wykrywa się poprzez badanie krwi, ale w niektórych przypadkach są obecne również w moczu, czy w tkance. Badanie markerów nowotworowych pozwala na diagnozę nowotworu, ocenę stanu chorego i stopnia zaawansowania choroby. Wykrycie markera nowotworowego w czasie badań przesiewowych często pozwala na zdiagnozowanie raka na bardzo wczesnym etapie.

Markery nowotworowe wykorzystywane są we wszystkich fazach procesu diagnostycznego, takich jak:

  • badanie przesiewowe, wykrywające zmiany nowotworowe w bardzo wczesnym stadium,

  • stosowane u osób obciążonych genetycznie ryzykiem zachorowania,

  • badanie diagnostyczne, stwierdzające, czy obecne zmiany mają charakter nowotworowy,

  • badanie decydujące w trakcie leczenia o doborze terapii przeciwnowotworowej,

  • badanie oceniające stan chorego i rokowania dotyczące wyzdrowienia,

  • badanie kontrolne oceniające nawrót raka.

 

W celu umówienia się na badanie markerów nowotworowych skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010