Jakie właściwości zdrowotne ma Alfa-laktoalbumina (LA)?

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Mleko

Co to jest Alfa-laktoalbumina (LA)?

Alfa-laktoalbumina (LA) jest białkiem serwatkowym pochodzącym z mleka. Znajduje się zarówno w mleku ludzkim jak i bydlęcym. Dzięki swoim szerokim właściwościom uzyskała zastosowanie w przemyśle zarówno spożywczym jak i farmaceutycznym. Dodaje się ją zarówno do odżywek dla niemowląt jak i tworzy się leki i suplementy żywności ją zawierające.

Jakie ma właściwości Alfa-laktoalbumina (LA)?

Alfa-laktoalbumina (LA) przejawia właściwości przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe i przeciwstresowe. Dieta wzbogacona w LA wykazywała właściwości przeciwstresowe, obniżała ciśnienie krwi u szczurów, zapobiegała biegunce i prowadziła do szybszego przyrostu masy u niedożywionych dzieci. Colostrum okazało się skuteczne w usuwaniu brodawczakow skornych i hamowaniu wzrostu guzów nowotworowych. Lizozym znalazł zastosowanie w odżywkach dla niemowląt, leczeniu paradontozy i zapobieganiu próchnicy. Mleko wzbogacone w lizozym jest używane w karmieniu wcześniaków cierpiących na rożnego rodzaju infekcje.

Gdzie znajduje się Alfa-laktoalbumina (LA)?

Alfa-laktoalbumina (LA) jest białkiem serwatkowym powszechnie stosowanym w przemyśle zarówno spożywczym jak i farmaceutycznym. Dodaje się ją zarówno do odżywek dla niemowląt jak i tworzy się leki i suplementy żywności ją zawierające.

O terapii z użyciem suplementów z linii Colostrum można dowiedzieć się więcej w Onkolmed Lecznica Onkologiczna na wizycie u lekarza.