Jak żyć i jak odnaleźć osobisty sens w tym życiu?

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Sens życia

Warunki, w których przyszło nam żyć oraz to, w co wyposażyła nas natura, możemy kształtować zgodnie z własną wolą. Czy jednak potrafimy bez pomocy odnaleźć swoje miejsce w czasie i przestrzeni? Człowiek z natury jest dobry i jest częścią większego systemu, jakim jest Wszechświat. Warto jest więc dostrzec harmonię w otaczającym nas świecie.
Jak to zrobić?  Z pomocą przychodzi Transkulturowa Psychoterapia Pozytywna, której twórca (Nossrat Peseschkian) zauważył, że ludzie poza cierpieniem, niedoskonałościami i podatnością na choroby posiadają również ukryte zdolności, nieświadome zasoby i kompetencje. Człowiek jest bytem kompletnym a zarazem złożonym w swojej naturze. Należy więc respektować jego ograniczenia wynikające z towarzyszących mu chorób, ale również dostrzegać jego pozytywne, silne, a nie ujawnione wcześniej strony. Przede wszystkim co najciekawsze i co wynika z powyższego posiada zdolność do rozwoju i aktywnego wspierania procesu zdrowienia. Doświadczenie choroby może być powodem do podjęcia decyzji o zmianie w życiu, początkiem terapii i znalezieniem nowych kreatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Najważniejszą rolą terapeuty jest więc podążanie z pacjentem, w celu odkrycia drzemiących w nim możliwości, aktywowaniu ich oraz spożytkowaniu. Proces leczenia sprowadza się do wspierania pacjenta w przywróceniu optymalnej dla niego równowagi w czterech głównych sferach życia: umysł, ciało, uczucia i wyobraźnia oraz do uświadomienia i rozwiązania konfliktów wewnętrznych. Zgodnie z założeniem twórcy tej teorii tylko odpowiednie zbalansowanie tych wymiarów daje szansę na zdrowe życie, w poczuciu harmonii.

Monika Francik
psychoterapeuta

 

W celu umówienia się na konsultację u psychoterapeuty skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

psychoterapeuta Monika Francik

psychoterapeuta Monika Francik
Specjalizacja lekarza: 
Psychoterapia

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.