Jak sprawdzić skuteczność leczenia nowotworu?

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.

Test na skuteczność leczenia onkologicznego

Wielu z pacjentów lecząc nowotwór zadaje sobie pytanie czy leczenie jakie stosują jest dobre i skuteczne. Lekarze w czasie leczenia monitorują leczenie wykonując szereg badań diagnostycznych i obrazowych. Czasami wiąże się to z długim przebywaniu w szpitalu a można by było ten czas spędzić inaczej.
Wychodząc na przeciw pacjentowi został opracowany test z kwi, który wiąże się z jednym pobraniem kwi i nie wymaga godzin spędzonych w szpitalu, pokazujący czy zastosowane leczenie jest właściwe i skuteczne.
Ten test to badanie CNI Monitor, które można wykonać w Onkolmed Lecznica Onkologiczna.

Co to jest badanie CNI Monitor?

Badanie CNI Monitor jest badaniem monitorującym i przeznaczonym do bieżącej oceny wyniku leczenia, poprzez monitorowanie nowotworowych „odcisków palca” w osoczu krwi w trakcie leczenia. Badanie CNI Monitor ma pomóc onkologom w podejmowaniu ważnych decyzji, dotyczących ewentualnej zmiany sposobu leczenia i/lub oceny skuteczności zabiegów onkologicznych i monitorowania pacjenta.

Gdzie wykonam badanie CNI Monitor?

Jeśli masz skierowanie na chemioterapię, immunoterapię lub radioterapię, ale chcesz upewnić się do skuteczności leczenia przed zastosowaniem wszystkich serii zabiegów, należy przed pierwszą serią skonsultować się z lekarzem specjalistą – onkologiem w Onkolmed Lecznica Onkologiczna, która jest placówkąpartnerską MCD.
Jeśli otrzymasz skierowanie od lekarza prowadzącego, należy na badanie krwi do punktu pobrań.
Po otrzymaniu pierwszej serii zabiegów należy ponownie przeprowadzić badanie CNI Monitor.
W ciągu 14-21 dni od realizacji badania lekarz prowadzący otrzyma pacjenta wyniki badania i omówi je z pacjentem.

Jak szybko otrzymam wynik badania CNI Monitor?

Badanie, po pobraniu i wysłaniu próbki krwi przez pacjenta będzie się odbywać w certyfikowanym laboratorium Chronix Biomedical w Niemczech.
Wyniki badań będą gotowe w ciągu 14 – 21 dni od daty badania. Wyniki zostaną przesłane do lekarza prowadzącego, z listy autoryzowanych lekarzy Modern Cancer Diagnostics lub do Onkolmed Lecznica Onkologiczna.
Informacje pochodzą ze strony MCD
W celu umówienia się na konsultację u onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.