Hemoroidy jako choroba cywilizacyjna

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

hemoroidy (żylaki odbytu)

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych – według statystyk okresowo dotyka co drugiego Polaka. Żylaki odbytu (hemoroidy) to choroba, która przestaje być tematem tabu – ludzie coraz częściej o niej rozmawiają i nie wstydzą się swoich dolegliwości.

Hemoroidy - jakie są przyczyny?

Żylaki odbytu mogą przytrafić się niezależnie od wieku. Sprzyja im siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej,dieta uboga w błonnik oraz za mało przyjmowanych  płynów. Wszystkie te czynniki powodują zaparcia i zmuszają jelita do większej pracy. Wówczas w trakcie wypróżniania dochodzi do rozciągnięcia błony śluzowej okolic odbytu, co sprzyja powstaniu żylaków odbytu.

Żylakom odbytu może rownież sprzyjać ciąża i związane z nią zmiany hormonalne. Rosnący płód uciska niekiedy na układ żylny utrudniając odpływ krwi i upośledza czynność jelit.

Hemoroidy - jakie są objawy?

Do objawów żylaków odbytu (hemoroidów) należą:

  • swędzenie i pieczenie okolic odbytu,

  • uczucie niepełnego wypróżnienia,

  • krwawienie z odbytu o różnym nasileniu.

Gdy pojawia się krwawienie, najczęściej podczas wypróżniania (ślad na papierze toaletowym), to ostatni dzwonek, by pójść do lekarza.

Hemoroidy to choroba, która rozwija się bardzo powoli, dlatego jak najwcześniejsze jej wykrycie powoduje szybsze wyzdrowienie. Bagatelizowanie objawów hemoroidów może miec bardzo poważne konsekwencje.

Proktolog - to lekarz specjalista, który zajmuje się chorobami odbytu.
Lekarz
proktolog może zdiagnozować hemoroidy poprzez wywiad, historię chorób i badanie.

Nie zwlekaj i umów się na wizytę do lekarza proktologa.

Konsultacje proktologiczne w Lecznicy Onkologicznej Onkolmed prowadzą chirurdzy proktolodzy z dużym doświadczeniem.

Na wizycie można również wykonać rektoskopię.

 

W celu umówienia się na konsultację u proktologa, onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010

 

dr n. med. Rafał Sopyło

dr n. med. Rafał Sopyło
Specjalizacja lekarza: 
Chirurgia Onkologiczna
Proktologia

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.