HEMATOLOGIA - choroby krwi i jej leczenie

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

 

Czym zajmuje się hematologia?

Hematologia jest nauką zajmującą się schorzeniami krwi i układu krwiotwórczego. Krew to płynna tkanka, składająca się z krwinek czerwonych, krwinek białych, płytek krwi i osocza. Krew pełni bardzo ważną funkcję w naszym organizmie. Gdy krew jest zdrowa, narządy wewnętrzne są dobrze odżywione oraz  system obronny działa sprawnie ale krew może chorować. Choroby krwi i układu krwiotwórczego mogą być stosunkowo łagodne, jak również bardzo poważne, prowadzące w końcu do śmierci.

Jakie choroby krwi leczy hematolog?

Jakie są najczęstrze choroby hematologiczne?

Lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu chorób krwi jest lekarz hematolog. Aby zdiagnozować choroby krwi musi zlecić jej badania, które należy wykonać

Jakie badania krwi wykona hematolog?

Podstawowym badaniem diagnostycznym krwi jest morfologia krwi.  Wyniki morfologii krwi dostarczają lekarzowi  bardzo ważnych informacji na temat stanu zdrowia osoby badanej, ponieważ pozwalają wychwycić sygnały różnych chorób. Profilaktycznie zaleca się wykonywać morfologię raz w roku.

Jeśli niepokoją Cię Twoje wyniki krwi skonsultuj je z lekarzem hematologiem. Specjalista hematolog postawi właściwą diagnozę w naszej Poradni Hematologii Ogólnej i Onkologicznej w Warszawie na Ursynowie.

 

W celu umówienia się na konsultację u hematologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: 226434503 lub 797581010