Dobowa zbiórka moczu

Cały czas czekamy na podpisanie umowy z NFZ w sprawie programu "Profilaktyka 40 plus". Na obecną chwilę nie prowadzimy zapisów w celu wykonania skierowań. Jak to będzie możliwe od razu poinformujemy.
Szanowni Pacjenci, w dniu 4 czerwca przychodnia czynna będzie w godzinach 8.00-17.00. Punkt pobrań będzie zamknięty.
UWAGA! od teraz osoby chcące wykonać test na Covid-19 wchodzą na stronę gov.pl/dom i wypełniają formularz na podstawie którego kierowane są na test

PRZYGOTOWANIE DOBOWEJ ZBIÓRKI MOCZU Z UŻYCIEM STABILIZATORA

 1. W dniu poprzedzającym badanie  przygotowujemy pojemnik o  objętości 2-3 litrów ( najlepiej kupić w aptece oryginalny pojemnik na dobową zbiórkę moczu -DZM).
 2. Dobową zbiórkę moczu rozpoczynamy  rano po spoczynku  nocnym (początek np. godz. 6.00).
 3. Pierwszy poranny mocz, po nocy oddajemy do toalety . Wszystkie kolejne porcje oddajemy do pojemnika DZM.
 4. Po oddaniu do pojemnika zbiorczego pierwszej zbieranej porcji moczu , dodajemy całą zawartość probówki, zawierającej stabilizator 6N HCl*, mieszamy.
 5. Po przekroczeniu każdego litra  zbieranego moczu dolewamy  kolejną porcję (probówkę) stabilizatora (6N HCl) i mieszamy.
 6. Przez całą dobę  zbieramy mocz do pojemnika , jako ostatnią porcję  dodajemy poranny mocz z dnia następnego (pierwszej  po nocy).
 7. Zbierany mocz przechowujemy w chłodnym miejscu.
 8. Po zakończonej zbiórce mocz należy dokładnie wymieszać, zmierzyć objętość odlać do kubeczka porcję moczu (100-150 ml).
 9. Kubeczek opisać : imieniem i nazwiskiem , czasem rozpoczęcia i zakończenia zbiórki , ilością moczu zebraną w ciągu doby.
 10. Próbkę  należy dostarczyć do laboratorium w najkrótszym  czasie . 
 11. Probówkę  po zużytym stabilizatorze należy z powrotem zakręcić , włożyć do pierwotnego opakowania i przekazać do laboratorium w celu utylizacji.

*Przy użyciu należy zachować ostrożność!!!  Chronić przed dziećmi. Działa drażniąco na drogi oddechowe , powoduje oparzenia. Po podrażnieniu dróg oddechowych wdychać świeże powietrze. Po zanieczyszczeniu skóry  zmyć dużą ilością wody. Po zanieczyszczeniu oczu opłukać dużą ilością wody, co najmniej 10 min.-wezwać lekarza/pogotowie. Po spożyciu dać poszkodowanemu do picia dużą ilość wody ( w razie konieczności kilka litrów), nie prowokować wymiotów- wezwać lekarza/pogotowie.

 

W celu umówienia się na badanie dobowej zbiurki moczu skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337.

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.