Dobowa zbiórka moczu

Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz dr n. med. Tomasz Kmieć, specjalista neurolog, neurolog dziecięcy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Szanowni Pacjenci, W dniach od 1.07 do 24. 07.2020r. punkt pobrań czynny będzie w następujących dniach: WTOREK: 8.00 - 10:30, CZWARTEK: 8:00 - 10:30, PIĄTEK: 8.00- 10.30
Uwaga!!! Zalecenia NFZ!!! Szanowni Pacjenci, w związku z rosnącą liczbą zachorowań, przed zapisem do swojego lekarza rodzinnego możecie zasięgnąć porady telefonicznej (lekarz zdecyduje czy konieczna jest osobista wizyta w przychodni). Na teleporadę obwiąz
Badanie poziomu witaminy D3 25(OH) teraz w cenie 75 PLN. Zapraszamy!

PRZYGOTOWANIE DOBOWEJ ZBIÓRKI MOCZU Z UŻYCIEM STABILIZATORA

 1. W dniu poprzedzającym badanie  przygotowujemy pojemnik o  objętości 2-3 litrów ( najlepiej kupić w aptece oryginalny pojemnik na dobową zbiórkę moczu -DZM).
 2. Dobową zbiórkę moczu rozpoczynamy  rano po spoczynku  nocnym (początek np. godz. 6.00).
 3. Pierwszy poranny mocz, po nocy oddajemy do toalety . Wszystkie kolejne porcje oddajemy do pojemnika DZM.
 4. Po oddaniu do pojemnika zbiorczego pierwszej zbieranej porcji moczu , dodajemy całą zawartość probówki, zawierającej stabilizator 6N HCl*, mieszamy.
 5. Po przekroczeniu każdego litra  zbieranego moczu dolewamy  kolejną porcję (probówkę) stabilizatora (6N HCl) i mieszamy.
 6. Przez całą dobę  zbieramy mocz do pojemnika , jako ostatnią porcję  dodajemy poranny mocz z dnia następnego (pierwszej  po nocy).
 7. Zbierany mocz przechowujemy w chłodnym miejscu.
 8. Po zakończonej zbiórce mocz należy dokładnie wymieszać, zmierzyć objętość odlać do kubeczka porcję moczu (100-150 ml).
 9. Kubeczek opisać : imieniem i nazwiskiem , czasem rozpoczęcia i zakończenia zbiórki , ilością moczu zebraną w ciągu doby.
 10. Próbkę  należy dostarczyć do laboratorium w najkrótszym  czasie . 
 11. Probówkę  po zużytym stabilizatorze należy z powrotem zakręcić , włożyć do pierwotnego opakowania i przekazać do laboratorium w celu utylizacji.

*Przy użyciu należy zachować ostrożność!!!  Chronić przed dziećmi. Działa drażniąco na drogi oddechowe , powoduje oparzenia. Po podrażnieniu dróg oddechowych wdychać świeże powietrze. Po zanieczyszczeniu skóry  zmyć dużą ilością wody. Po zanieczyszczeniu oczu opłukać dużą ilością wody, co najmniej 10 min.-wezwać lekarza/pogotowie. Po spożyciu dać poszkodowanemu do picia dużą ilość wody ( w razie konieczności kilka litrów), nie prowokować wymiotów- wezwać lekarza/pogotowie.

 

W celu umówienia się na badanie dobowej zbiurki moczu skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.